فهرست

کسب رتبه نهم در کشور و رتبه اول در کلان منطقه یک توسط دانشگاه علوم پزشکی بابل در دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل، در دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ وزارت بهداشت که در تهران برگزار شد دانشگاه علوم پزشکی بابل توانست رتبه نهم را در میان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور را به دست آورد وهمچنین موفق به کسب رتبه اول در کلان منطقه شمال کشور شد.

دانشگاه‌ها بر اساس مقام‌های کسب شده در جشنواره دهم و همچنین راه‌یافتگان نهایی به جشنواره رتبه‌بندی شده‌اند.

بر این اساس، رتبه اول ۵ امتیاز، رتبه دوم ۴ امتیاز، رتبه سوم ۳ امتیاز، شایسته تقدیر ۲.۵ امتیاز و راه یافتگان نهایی به جشنواره، ۱.۵ امتیاز دریافت کرده‌اند. همچنین در بخش آزاد ویژه دانشجویان، بخش آزاد ویژه کارکنان و اساتید و بخش فرهنگ سلامت ویژه دانشجویان سراسر کشور ضریب امتیازها ۱ و در بخش بین‌المللی ضریبامتیاز ۲ است. همچنین در بخش‌های انفرادی نیز ضریب ۱ و در بخش گروهی نیز ضریب امتیازدهی ۳ است.

بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کسب مجموع ۲۳۵.۵ امتیاز در این دوره از جشنواره به مقام نخست رسید. همچنین دانشگاه علوم پزشکی تبریز با کسب ۲۰۳.۵ امتیاز و دانشگاه علوم پزشکی مشهد با کسب ۱۵۳.۵ امتیاز در رده‌های دوم و سوم دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ قرار گرفتند. دانشگاه‌های اهواز با امتیاز ۱۵۱.۵، اصفهان ۱۱۹.۵، کرمان ۹۳.۵، ارومیه ۹۲، کرمانشاه ۹۱، بابل ۸۷، شهید بهشتی ۸۶.۵ امتیاز در رده‌های چهارم تا دهم جشنواره را به خود اختصاص دادند.